نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
سرشماری اینترنتی 1395
۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۲

سرشماری اینترنتی 1395

مدت‌هاست از اینترنت برای بهبود سرعت انجام کارها استفاده می‌شود. هم‌چنین همه افراد از اهمیت آمار مطلع بوده و می‌دانند که چرا باید اطلاعات خود را در اختیار نهادهای رسمی جمع‌آوری آمار قرار دهند. در سال 1395، اولین دوره سرشماری اینترنتی خویش‌تکمیل عمومی نفوس و مسکن، اجرا شده است. در این نگاره به بیان برخی ...

 
اموزش نرم‌افزار R در دو سطح مقدماتی و متوسطه
۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۸

اموزش نرم‌افزار R در دو سطح مقدماتی و متوسطه

دانشگاه آزاد اسلامی قصد دارد تا در نیمه اول آبان ماه، دوره‌ای برای آموزش نرم‌افزار R برای تمامی افراد علاقه‌مند برگزار کند.

 
آیا آمار علم است؟!!!
۲۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۳

آیا آمار علم است؟!!!

آمار، با قدمتی بیش از 2500 سال خدمت به بشر، همواره مورد توجه بشر بوده است. از این رو، در تعاریف ارائه شده برای آن، دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد. در این نگاره، به بررسی دیدگاه‌های مختلف و ارائه یک نظر جدید در رابطه با آمار و تشریح مختصر آن پرداخته شده است.

 
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۵

آموزش نرم‌افزار R مقدماتی

آموزش نرم‌افزار R مقدماتی- برای تابستان 1395 به مدت 40 ساعت

 
آمار توصیفی در یک نگاه
۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۰

آمار توصیفی در یک نگاه

آمار توصیفی شاخه‌ای از آمار است که به بیان ویژگی‌های داده‌های جمع‌آوری شده می‌پردازد. این ویژگی‌ها برای بیان وضعیت داده‌ها مشخص می‌شود. از آن‌جایی که این ویژگی‌ها وضعیت مجموعه داده‌ها را مشخص می‌کند، به آن ویژگی‌ها شاخص می‌گویند.

 
اعلام آمار به سبک صدا و سیما
۲۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۸

اعلام آمار به سبک صدا و سیما

به نظر می‌رسد صدا و سیما نه تنها در خصوص پخش تلویزیونی در کشور انحصار دارد، بلکه درباره اعلام آمار عملکرد خود نیز انحصاری عمل می‌نماید!

 
نمونه ای دروغ آماری در رسانه ها
۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۴

نمونه ای دروغ آماری در رسانه ها

وب سایت خبری نزدیک به جبهه پایداری با انتخاب گزینشی یک بخش از نمودار مربوط به تولید نفت کشور نتیجه گیری سیاسی موردنظر خود علیه وزیر نفت را انجام داده است.

 
۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۹

مانور تبلیغاتی دولت روحانی با نرخ تورم ابداعی دولت احمدی‌نژاد!

در حالی رئیس جمهور و رسانه های حامی دولت از تک رقمی شدن نرخ تورم سخن می‌گویند که نرخ تورم نقطه به نقطه به این عدد رسیده است و این نرخ در دولت احمدی نژاد باب شده است.

 
آمار بانک مرکزی باید به تأیید مرکز آمار برسد
۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴

آمار بانک مرکزی باید به تأیید مرکز آمار برسد

در بند ج ماده 54 آورده شده که دستگاه‌های تخصصی، می‌توانند آمارهای تخصصی خود را با نظارت مرکز آمار ایران تهیه و منتشر کنند، البته دستگاه‌های تخصصی باید استانداردهای مصوب شورای عالی آمار را که دبیرخانه آن مرکز آمار ایران است، رعایت کنند.

 
چالش آمار رسمی در برنامه ششم توسعه
۲۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۴۰

چالش آمار رسمی در برنامه ششم توسعه

در حالی که در برنامه پنجم توسعه، مرکز آمار ایران به عنوان تنها مرجع رسمی آمارهای اقتصادی اعلام شده بود، در برنامه پیشنهادی ششم توسعه نام بانک مرکزی در کنار مرکز آمار ایران دیده می‌شود.

 
نظام آماری ملی ایران: چالش ها و راهکارها
۲۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۴

نظام آماری ملی ایران: چالش ها و راهکارها

دوشنبه 30 آذرماه میزگردی با موضوع آمار رسمی در دانشگاه علامه طباطبایی تهران با حضور دکتر نواب‌پور (رئیس سابق مرکز آمار ایران)، آقای زاهدیان (معاون مرکز آمار ایران)، خانم دکتر رضایی (رئیس پژوهشکده آمار) و دو تن از اساتید اقتصاد برگزار خواهد شد.

 
۲۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۰

مرکز آمار: نرخ تورم روستایی به 13.7 درصد رسید

مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم مناطق روستایی کشور در اسفند ماه سال 93 به 13.7درصد رسید که نسبت به ماه قبل از آن(14.2 درصد)درصد کاهش یافته است.

 
۲۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۰

پژوهش‌ها درباره آمار روابط پیشرفته قبل از ازدواج با جنس مخالف چه می‌گویند؟

طالعات مشابه دیگری نیز درباره شیوع و تعیین‌کننده‌های رفتارهای جنسی بر روی گروه‌های مختلف سنی جوانان در تهران انجام‌شده است؛ برای مثال، میرمولایی و همکارانش در تحقیقی درباره رفتارهای جنسی و عوامل مرتبط با آن در 1192 نفر از دانش‌آموزان دختر دبیرستان‌های دولتی شهر تهران نشان داد حدود 13% از دختران نزدیکی ...

 
۲۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۰۰

عدم وجود آمار دقيق مهم‌ترين مشکل مديريتي استان قم

دير کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به اينکه مهمترين مشکل مديريتي استان عدم وجود آمار دقيق و به روز است، گفت: اميدواريم در اين راستا برنامه‌هاي لازم انديشيده شود

 
اینفوگرافیک: آمار تصادفات نوروز ۹۴
۲۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۴

اینفوگرافیک: آمار تصادفات نوروز ۹۴

طبق اعلام رئیس پلیس راهورناجا، تصادف رانندگی نوروز ۹۴ با کاهش ۱۲ درصدی همراه شد و شمار کشته‌های سرصحنه تصدف نوروزی نیز ۱۱ درصد کاهش داشته است.آمارستان/

 
۲۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۹

مبادلات اقتصادی ایران و عربستان به روایت آمار

واردات ایران از عربستان به کمترین حد طی چهارده سال اخیر رسیده است.

 
۲۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۴

جدیدترین آمار ازدواج و طلاق در کشور

وزیر کشور درخصوص آمارهای ولادت و فوت در سال ۹۳ نیز گفت: یک میلیون و ۳۳۴ هزار و ۳۵۹ ولادت در سال ۹۳ به ثبت رسید که نسبت به سال قبل ۴.۲ درصد افزایش داشته است. همچنین ۴۴۶ هزار و ۲۹۳ فوت در سال ۹۳ به ثبت رسیده است.

 
دانلود مقاله درباره درستنمایی
۱۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۲۳

دانلود مقاله درباره درستنمایی

در این مطلب مقاله A note on likelihood ratio ordering of order statistics from two samples برای استفاده آماری ها قرار گرفته است.

 
چه تعداد پسوند ir. تاکنون ثبت شده؟
۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۰

چه تعداد پسوند ir. تاکنون ثبت شده؟

تقریبا 600 هزار آدرس با دامنه ir. ثبت شده است که در این میان بیشترین سهم متعلق به دامنه عمومی آن میباشد.

 
عادل آذر رئیس مرکز آمار
۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۲

توضیحات رئیس مرکز آمار درباره رشد اقتصادی و تورم

آمار اعلام شده از سوی بانک مرکزی، آمار برآوردی است؛ در حالی که مرکز آمار آمار مرجعی برای محاسبه و اعلام آمار رسمی کشور است و نه آمار برآوردی